Bina Sağlamlık Testi Nasıl Yapılır

Bina Sağlamlık Testi Nasıl Yapılır?

Deprem bölgelerinde bulunan binadaki hak sahipleri için ‘bina sağlamlık testi nasıl yapılır?’ sorusu oldukça önem arz etmektedir. Binaların depreme karşı dayanıklılığını ölçen bu testler sayesinde endişeler giderilir. Binanın deprem güvenli olup olmadığını öğrenmek isteyen birçok insan, binaları için bu deprem sağlamlık testlerini yaptırmaktadır.

Binanıza deprem sağlamlık testi yaptırarak binanızın depreme karşı güvenli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bina sağlamlık testi çalışmasını isterseniz bilgi amaçlı  yaptırabilirsiniz bunun için şirketimize başvuruda bulunmanız yeterlidir. Bilgi amaçlı yaptırmış olduğunuz deprem sağlamlık testi sonucunda binanızın depreme karşı güvenli değil ise malikler olarak binanız deprem güvenliği için gerekli kararları aldıktan sonra resmi işlemlere başlayabilirsiniz.  Bina sağlamlık testi nasıl yapılır? konusunda bizimle irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Şirketimiz uzman kadrosu ile bina sağlamlık testi, kentsel dönüşüm ve bina güçlendirme hizmetlerini sunmaktadır.

Bina Sağlamlık Testi Nasıl Yapılır

BİNA SAĞLAMLIK TESTİ RAPORU ALMAK İÇİN…

Bina Sağlamlık Testini Nasıl Yapılır?

Bina sağlamlık testi için öncelikle binanın mevcut projeleri incelenir. Eğer binaya ait projeler yoksa binanın rölevesi çizilir. Röntgen cihazı ile betonarme taşıyıcı elemanların demirleri tespit edilir, bina çeşitli katlarındaki betonarme kolonlardan karot ile beton numune alınır ve bina beton dayanımı tespit edilir. Binanın bulunduğu alan için zemin etüd raporu hazırlanır. Bilgisayarda bina 3 boyutlu olarak taşıyıcı sistemi modellenir; bina için statik ve dinamik hesaplamaları yapılarak bina sağlamlık raporu hazırlanır. Rapor sonucunda binanın gerçek deprem riski belirlenmiş olur. Hazırlanan rapor başvuru sahibine teslimi yapılarak binanın deprem güvenliği hakkında bilgilendirme yapılır.

Bina sağlamlık testi nasıl yapılır? hakkında bilgi edinmek için uzman ekibimizden yardım alabilir ve nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Yapılan incelemeler sonucu binanızın deprem riski çıkması durumunda binanızın güçlendirilmesi veya kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılması konularında uzman ekibimiz size hizmet vermeye hazırdır. Bina sağlamlık testi fiyatı ve merak ettiğiniz diğer konular için bilgi almak adına bize ulaşabilirsiniz.

Bina Sağlamlık Testi Nasıl Yapılır

Binanın Sağlam Testi Fiyatı Ne Kadardır?

Bina sağlamlık testi nasıl yapılır? sorusuna yukarıda detayları ile cevap vermeye çalıştık. Hak sahipleri tarafından en çok merak edilen başka bir konusu ise bina sağlamlık raporu fiyatı ne kadardır. Bu sorunun cevabı bu hizmet için standart bir fiyatı yoktur. Binanızın kat adedi, daire sayısı, büyülüğü gibi özelliklere göre bina sağlamlık testinin fiyatı belirlenmektedir. Eğer bina sağlamlık testi yaptırmak istiyorsanız, bizi arayıp binanıza ait bilgileri iletmeniz yeterlidir uzmanlarımız en kısa sürede hizmet bedelini bildireceklerdir.

Şirketimiz diğer tüm hizmetlerinde olduğu gibi kaliteli ve uygun fiyatlarla her konuda sizlere uzman teknik kadrosu ile destek olmayı sürdürecektir. Her konuda bizi arayıp uzmanlarımızdan yardım ve bilgi alabilirsiniz.