Deprem Analizi

Deprem Analizi

Ülkemizde meydana gelen depremler nedeniyle bir çok can ve mal kaybı meydana geldiğine şahit oluyoruz. Bu durumun en önemli nedeni binalarımızın depreme dayanıksız, eski olmasında kaynaklanmaktadır. meydana gelen depremlerde binalarımızın hasar görmemesi, yıkılmaması , can ve mal kaybı oluşmaması için depreme karşı önlemler alınması gerekmektedir. Bu yöntemlerden en önemlisi binamız için  deprem analizi  çalışmalarının yapılmasıdır.

Deprem analizi çalışmaları ile binanızın depreme karşı güvenli olup olmadığı öğrenilip eğer binanız deprem riskli ise binanız için gerekli önlemleri alarak binanızı deprem karşı güvenli hale getirebilirsiniz. Talep etmeniz halinde bina deprem güvenli çalışmaları şirketimiz tarafından bilgi amaçlı yapılabilmektedir. Böylece binanızın depreme güvenli olup olmadığını öğrenip sonrasında istediğini zaman resmi işlemlere başlayabilirsiniz. Şirketimiz deprem analizi ve deprem raporunun yanı sıra bina güçlendirme, kentsel dönüşüm hizmetlerini de sunmaktadır. Tüm bu işlemleri uygun fiyata, güvenilir şekilde yaptırmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Deprem Analizi

DEPREM RİSK ANALİZİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Deprem Analizi Aşamaları Nelerdir ?

Deprem analizi ile binanın deprem güvenliğini ölçmek için öncelikli olarak bina zaman çeşitli nedenler ile oluşmuş yapısal hasarları tespit ediyoruz, binadan karot ile beton numune alınıp beton dayanımı tespit edilir, taşıyıcı demirlerinde korozyon nedeni ile kesitlerdeki azalmalar tespit edilir, röntgen ile betonarme elemanların donatıları tespit edilir, binanın bulunduğu alan için zemin etüd raporu hazırlanır. Daha sonra bilgisayarda 3 boyutlu olarak binanın taşıyıcı sistem modeli oluşturulur ve yapılan analiz ve hesaplamalar sonucu binanın deprem karşı güvenli olup olamadığı belirlenir ve binanın deprem raporu hazırlanıp başvuru sahibine teslim edilir. Şirketimiz tüm bu süreçleri sizin için yürütüp deprem raporunuzu hazırlayıp size binanızın deprem güvenliği hakkında bilgilendirme ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi sunar.

Deprem Analizi

Deprem Analizi Yaptırmak Neden Önemlidir?

Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum nedeni ile ciddi deremler üreten deprem faylarını bulunmaktadır. Uzmanlar doğal bir afet olan depremin ne zaman ve hangi şiddette olacağının bilinemediğini söylemektedirler. Bu nedenle olası bir depreme karşı bizim ve yaşadığımız binaların deprem karşı hazırlıklı olması gerekmektedir. Deprem Yönetmeliğine uygun olmadan yapılan tüm binalar, yılların getirdiği çevresel etkiler, yaşanan ufak çaplı depremlerden de etkilenmekte ve bina zaman içinde dayanımını kaybede bilmektedir. Aynı şekilde kaçak yapılmış binalar ve bu binalarda yaşayan insanlar ciddi deprem tehlikesi altındadır. Bu nedenler ile binamıza deprem analizi yaptırarak binamızın deprem riskli olup olmadığını öğrenip eğer binamız deprem riskli ise gerekli önlemleri almamız gerekmektedir.

Deprem Analizi Ne Kadardır?

Deprem analizi yaptırmak istediğinizde binanızın büyüklüğü, binadaki daire sayısı, bina kat sayısına göre bina deprem raporu fiyatı belirlenmektedir. Eğer deprem testi yaptırıp binanıza deprem raporu almak istiyorsanız şirketimiz ile hemen iletişime geçip binanıza ait bilgileri iletmeniz durumunda en uygun fiyatlar ile hizmet sunulacaktır. Daha önce yapmış olduğumuz tüm işlerde olduğu gibi, kaliteli ve uygun fiyatlarla her konuda sizlere destek olmak için çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi sürdürüyoruz.