Deprem Raporu

Deprem Raporu

Yapıların deprem dayanımı ve deprem güvenliğinin tespiti için yapılan teknik çalışmalar sonucu hazırlanan rapora  deprem raporu  denir. Depremler maalesef hayatımızdaki kaçınılmaz olan doğal afetlerin başında gelir. Özellikle ülkemizin içinde bulunduğu deprem risk kuşağını dikkate alındığında ülkece birçok yıkıcı depremler yaşadık ve bu meydana depremler birçok can ve mal kaybına neden oldu. Bu kayıplarda deprem ve doğal afetler karşısında binalarımızın ne denli dayanıksız ve riskli olduğunu bize gösterdi. Depremlerde can ve mal kayıplarını en aza indirmek için binalarımıza deprem raporu alarak bina deprem riskini öğrenip gerekli önlemlerin almanın ne kadar önemli olduğu açıkça oradadır.

Deprem raporunu bilgi amaçlı da alabilirsiniz bunun için şirketimize başvuruda bulunmanız yeterlidir. Böylece bilgi amaçlı rapor ile öncelikli olarak binanızın deprem riskini öğrenip sonrasında binanızın deprem güvenliği sağlamak alacağınız önlemler kapsamındaki resmi  işlemlere başlayabilirsiniz. Şirketimiz uzman kadrosu ile deprem raporunun yanında bina güçlendirme, kentsel dönüşüm hizmetleri de sunmaktadır.

Deprem Raporu

DEPREM TESTİ RAPORU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Deprem Raporu Ne İşe Yarar?

İçinde bulunduğunuz yapı eski ve depreme karşı riskli olduğunu düşünüyorsanız ve binanızın gerçek deprem güvenliğinin tespiti için binanıza deprem testi raporu almanız yeterlidir. Deprem konusunda uzmanların binanızda yapacakları teknik tespitler sonunda binanızın deprem güvenliği bu rapor ile açıkça ortaya koyulacaktır. Yapılan çalışmalar neticesinde binanızın deprem riskli olduğu ortaya çıkar ise binanızın deprem güvenliği için gerekli önlemleri almanız önemlidir. Binanın deprem karşı güvenli olması için binanızı güçlendirebilir veya kentsel dönüşüm kapsamında yeniden inşa edebilirsiniz. Bunun yanı sıra deprem raporu, eğitim yapıları, hastaneler vs gibi yapıların işletme ruhsatı için ilgili idare tarafından talep edilmektedir.

Deprem Raporu Nasıl Alınır?

Binanızın depreme karşı güvenli olup olmadığının tespiti için firmamıza başvurarak deprem raporu alabilirsiniz. Firmamız uzman teknik ekibinin binanızda yapacağı teknik tespitler sonunda hazırlayacağı bina deprem testi raporu ile ev, işyeri, site, apartman, kooperatif, okul, yurt, üniversite, hastane, fabrika, kamu binaları, vb. yapıların gerçek deprem güvenliğini öğrenmiş olursunuz. Bu raporu için deprem konusunda uzman, iyi referanslara sahip gerekli ekip ve ekipmanı bulunan şirketler tercih edilmelidir. Şirketimiz bu konuda uzman personeli ve  en ileri teknik ve yöntemleri kullanmaktadır.

Deprem Raporu

Deprem Raporu Alınırken Gerekli Evraklar

Deprem raporu almak üzere başvuruda bulunmadan önce en önemli şey, başvuruda bulunmak için gereken belgelerin iyi öğrenilmesi ve kesinlikle eksiksiz olacak şekilde tamamlanması gerekmektedir. Deprem testi raporu almanız konusunda firmamız tarafından bilgilendirildikten sonra diğer bir önemli husus olan başvuru sırasında gereken belgeler:

  • Var ise mevcut binaya ait statik, mimari proje ve planlar,
  • Binanız için önceden hazırlanmış herhangi bir teknik rapor var ise raporun örneği,
  • Tapu fotokopisi,
  • Hak sahibine ait kimlik fotokopisi,
  • Başvuru sahibi şirket ise vergi levhası, imza sirküsü, tapu fotokopisi

Deprem analizi ve raporu hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere ulaşarak bilgi ya da danışmanlık alabilirsiniz.