Deprem Testi Fiyatları

Deprem Testi Fiyatları

Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum nedeni ile ciddi depremler üreten faylara sahiptir. Bu faylar nedeni ile meydana gelen depremlerde ciddi can ve mal kayıplarının oluştuğu görülmektedir. Can ve mal kayıplarına eski, deprem riskli yapıların neden olduğu açıkça ortadadır. Şiddetli depremler sonrasında insanlar binaların depreme güvenli olup olmadığını sorgulamaya başladı. Binaların depreme güvenli olup olmadığı binalar için yapılan deprem testi ile öğrenilmektedir. Binalara yapılacak deprem testi ile binaların depreme karşı güvenli olup olmadığını öğrenebilmektedirler.

Şirketimiz uzman teknik ekibi ile deprem testini güncel yöntem ve teknikler ile gerçekleştirmektedir. Ayrıca şirketimizden talep etmeniz halinde sadece bilgi amaçlı olarak binanıza deprem testi yaptırıp deprem raporu alabilirsiniz; böylece binanızın gerçek deprem riskini öğrenip sonrasında resmi işlemlere başlayabilirsiniz. Şirketimiz deprem testinin yanı sıra bina güçlendirme, kentsel dönüşüm hizmetlerini sunmaktadır. Şirketimiz en uygun  deprem testi fiyatları  ile binanızın deprem testi çalışmalarını yaparak ister bilgi amaçlı isterseniz resmi amaçlı deprem raporunuzu hazırlayıp size en kısa sürede teslimini yapar.

Deprem Testi Fiyatları

DEPREM TESTİ FİYATLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Bina Deprem Testi Aşamaları Nelerdir?

Bina deprem testi çalışmaları yapının deprem riskinin belirlenmesi için yapılır ve güncel mevzuat, deprem yönetmeliği kapsamında binanın deprem raporu hazırlanır.  Bina deprem güvenliğinin belirlenmesi için yapılan teknik çalışmaların başında bina beton dayanımının belirlenmesi için betonarme elemanlardan karot ile örnekler alınır; binanın mevcut durumunun projesi çizilir, röntgen cihazı ile betonarme elemanların demirleri tespit edilir, binanın oturduğu parsel için zemin etüd raporu hazırlanır, bina bilgisayar ortamında 3D modellenip gerekli deprem hesaplamaları yapılarak bina deprem riski olup olmadığı belirlenir. En uygun deprem testi fiyatları ile tüm teknik tespitler sonucunda bina deprem testi raporu hazırlanıp başvuru sahibine teslim edilir.

Şirketimiz tarafından yapılan deprem testi çalışmaları sonucu binanız deprem riskli olduğu çıkar ise uzmanlarımız başvuru sahibine konu hakkında bilgilendirme yapıp; binanın depreme güvenli hale getirilmesi için alınması gereken önlemler konusunda bilgilendirme yapılır. Şirketimiz bina güçlendirme ve kentsel dönüşüm kapsamında uzman ekibi ile size hizmet sunmaktadır.

Deprem Testi Fiyatları 2

Binanıza Deprem Testi Yaptırmanın Önemi

Ülke nüfusunun büyük bir kısmı deprem riskli, eski, ekonomik ömrünü tamamlamış binalardan oluşmaktadır. Bu durum dikkate alındığında bir çok insanın can ve mal güvenliğinin meydana gelecek depremlerde ciddi risk altında olduğu açıktır bu nedenle binalarımıza deprem testi yaptırmak ve binalarımızın deprem riskli olup olmadığını öğrenmek önemlidir. Yapılan teknik tespitler sonucu binanızın deprem riskli olduğu belirlenirse; binanız için gerekli önlemleri alarak can ve mal kaybı riskini önlemiş olursunuz. Şirketimiz teknik kadrosu ile size en uygun deprem testi fiyatları ile gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır.

Deprem anında yapılacakları bilmek şüphesiz önemlidir ancak deprem öncesinde de yapılması gereken en önemli konulardan bir tanesi binamıza deprem testi yaptırmak ve binamızın deprem güvenliğini ölçtürmektir.  Yapılan çalışmalar sonucu hazırlanan raporda binanızın depreme dayanıklı olmadığı tespit edilir mevcut binanız depreme güvenli hale getirilmesi için bina kentsel dönüşüm kanunu kapsamında yıkılıp yeniden yapılacağı gibi bina depreme karşı güçlendirilebilir. Her iki durumda için şirketimiz uzman ekibi ile size hizmet vermeyi sürdürecektir.