İstanbul Kentsel Dönüşüm

İstanbul Kentsel Dönüşüm

İstanbul; kentsel dönüşüm konusunda en başta gelmektedir. Yoğun göç alması ve ciddi deprem riskinin bulunmasından dolayı İstanbul kentsel dönüşüm hizmetinin en yoğun verildiği  şehirlerdendir. 2012 yılında çıkarılan Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında İstanbul’ da hemen hemen bütün ilçelerinde yoğun bir kentsel dönüşüm faaliyeti başlamıştır. Özellikle deprem riskli, ekonomik ömrünü tamamlamış, eski, hasarlı yapıların kanun kapsamında devlet teşviklerinden yararlanarak yenilenmektedir. İstanbul’un deprem riski, coğrafi konumuna, doğal ve kültürel yapısına ve nüfus yoğunluğuna dikkate alındığında meydana gelecek büyük bir depremde ciddi can ve mal kayıpları olacağından; İstanbul’da kentsel dönüşüm kanunu kapsamında depreme dayanıklı, kaliteli ve sağlam yapılar inşa edilmelidir. Bu kapsamda Şirketimiz yoğun olarak İstanbul’ da riskli yapı tespiti, kentsel dönüşüm, bina güçlendirme, müteahhitlik hizmeti vermektedir.

İstanbul Kentsel Dönüşüm

İSTANBUL KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARIMIZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

İstanbul’ da Kentsel Dönüşüm Sürecinin İlerleyişi

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamında şirketimize yapacağınız başvuru ile binanızın riskli yapı tespit raporu uzman ekibimiz tarafından hazırlanır; yapılan tespitler sonucunda binanızın deprem riskli olduğu belirlenir ise hazırlanan rapor ilgili idareye sunularak onayı alınır.  Hak sahipleri olarak binanızın yıkılıp yeniden inşa edilmesi kapsamında gerekli kararlar alınması ile binanız kentsel dönüşüm kapsamına girmiş olur. Tüm bu süreçte ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemler için resmi kurumlarla iletişim halinde oluruz ve binanızın yenileme sürecinde kentsel dönüşüm kredisi, kira yardımı gibi devlet desteklerinden yararlanmanızı sağlarız. Yeni bina için gerekli izinlerin alınmasından sonra yeni binanız depreme dayanıklı, modern, standartlara uygun olarak inşa edilip hak sahiplerine daireleri teslim edilir.

İstanbul Kentsel Dönüşüm Faaliyetleri

Şirketimiz İstanbul’ da yoğun kentsel dönüşüm faaliyetleri bulunmaktadır. Şirketimiz T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı onaylı Müteahhitlik Belgesi bulunmaktadır ve kentsel dönüşüm ve bina güçlendirme hizmeti sunmaktadır. Uzman ekimizle birlikte depreme dayanıksız binanızı kentsel dönüşüm kapsamında yeniliyor veya depreme karşı güçlendiriyoruz. Doğal afet tehlikesine karşı dirençli, kaliteli malzemeler kullanılarak inşa edilmiş modern yapılar, firmamız tarafından yapılmaktadır. Geleceğe dönük, çevreyle ve insan sağlığıyla uyumlu inşaat projeleriyle İstanbul halkının ihtiyaçlarını karşılamaya çaba gösteren firmamız, kanun çerçevesinde hareket etmektedir. Riskli yapıların yenilenmesi konusunda çeşitli faaliyetle yürüterek danışmanlık hizmeti de vermekteyiz.

İstanbul Kentsel Dönüşüm

İstanbul’a Uygun Kentsel Dönüşüm Projeleri

İstanbul kentsel dönüşüm projelerinde şehrin kimyasına, doğasına, insan sağlığına, kültürel ve iktisadi yapısına ve nüfus dağılıma dikkat edilmektedir. Ayrıca İstanbul kentsel dönüşüm çalışmalarında ulaşım, altyapı, haberleşme, eğitim ve sağlık koşulları da göz önünde tutulmaktadır. İstanbul’da birçok kentsel dönüşüm projesine imza atmış olan firmamız halen yoğun bir şekilde kentsel dönüşüm çalışmalarına devam etmektedir. Riskli yapıları yenilenmesi veya depreme karşı güçlendirilmesi daha güvenilir ve yaşanabilir alanlar oluşturmaya gayret gösteren firmamıza her zaman ulaşabilirsiniz. Gerek proje faaliyetleri gerekse de kentsel dönüşüm konusunda verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak hemen bizi arayınız.