Kentsel Dönüşüm Danışmanlık

Kentsel Dönüşüm Danışmanlık

2012 yılında Kentsel Dönüşüm Kanunu’nun yürürlüğe girmesi şirketimiz bünyesinde bulundurduğu mimar, mühendis, hukukçular ve diğer uzmanları ile  kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Bu kapsamda yapılan danışmanlık hizmetinde kentsel dönüşümün ne olduğu, kentsel dönüşüme giren alanlar ve daha pek konu hakkında bilgilendirmeler de yapılmaktadır. Bu süreçte yapılması gerekenler ve takip edilmesi gereken prosedürler gibi konularda da destek verilmektedir. Kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu’na ve Kentsel Dönüşüm Yönetmeliği’ne uygun şekilde verilmektedir. Şirketimiz kentsel dönüşüm sürecinin başından sonuna  size danışmanlık ve çözüm önerilerinde bulunmaktadır.

Kentsel dönüşüm kapsamında sunduğumuz danışmanlık hizmetleri ile hak sahiplerinin uğrayabilecekleri mağduriyetler giderilmektedir. Kentsel dönüşüm danışmanlığı kapsamında tüm süreç hakkında hak sahibi bilgilendirilir. Hak sahipleri arasında çıkabilecek anlaşmazlıklar da uzman ekibimiz ile çözüme kavuşturuyoruz. Danışmanlık kapsamında hak sahiplerinin devlet teşvikli kentsel dönüşüm kredisi, kira yardımı ile bazı harç ve vergilerden muafiyet desteklerinden yararlanması sağlanmaktadır. Şirketimiz kentsel dönüşüm danışmanlığının yanı sıra deprem sağlamlık raporu, bina güçlendirme, kentsel dönüşüm ve müteahhitlik hizmetlerini de vermektedir.

Kentsel dönüşüm danışmanlık

KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIĞI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Bakanlığa Uygun Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı

Pek çok inşaat firması tarafından kentsel dönüşüm danışmanlık hizmetini bulmak mümkündür. Kentsel dönüşüm konusunda mağduriyet yaşamamak ve işlemlerin hızlı ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması için kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti alınabilir. Firmamız, kentsel dönüşüm danışmanlığı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uygulamalarına uygun şekilde faaliyet göstermektedir. Ayrıca firmamız bakanlık tarafından yürütülen ve onaylı kentsel dönüşüm projelerine danışmanlık hizmeti vererek güvenilir bir imaj sergilemektedir. Firmamız bünyesinde çalışan ve kentsel dönüşüm danışmanlığı veren kadromuz, işinde uzman, eğitimli ve tecrübelidir. Kentsel dönüşüm konusunda merak ettiğiniz herhangi bir durum ile ilgili firmamızla her zaman iletişime geçebilir ve gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Kentsel dönüşüm danışmanlık

Kentsel Dönüşüm Kapsamındaki Danışmanlık Hizmetleri

Kentsel dönüşüm konusunda merak ettiklerinizin cevaplarını almak için kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti alınabilir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması, kentsel dönüşüm projenizin eksiksiz bir şekilde tamamlanması için kentsel dönüşüm danışmanlığı sizin için faydalı olacaktır. Kentsel dönüşüm danışmanlık verilen hizmetler aşağıda verilmiştir.

 • Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerini Kentsel Dönüşüm Kanunu çerçevesinde bilgilendirmek,
 • Müteahhitlerle yapılan sözleşmeler ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması için sözleşmenin kontrolü ve mal sahiplerini bilgilendirmek,
 • Kentsel dönüşüme girecek olan yapılar için riskli yapı tespit raporunu hazırlamak,
 • Kentsel dönüşüme başvuracak kişileri gerekli evraklar hakkında bilgilendirmek,
 • Kentsel dönüşüme girmiş alanların hukuki, teknik ve finansal takibini yapmak,
 • Yenilenecek yapının ruhsat işlemlerinin, proje çiziminin, keşif ve ihale dosyalarını hazırlamak,
 • Mal sahiplerinin belediyeden gerekli ruhsatları alabilmesi konusunda yardımcı olmak,
 • İnşaat projesi tamamlandıktan sonra yapının tapusunun çıkarılabilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasını kolaylaştırmak,
 • Hak sahipleri ile müteahhit arasında gerekli anlaşmaları yapmak,
 • Kentsel dönüşüm süreci boyunca çıkabilecek sorunları teknik ve/ veya hukuki olarak çözüme ulaştırmak,
 • Kentsel dönüşüm projesinin en kısa sürede, en ekonomik şekilde ve ilgili mevzuatlara ve projesine uygun olarak tamamlamak.

Kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti veren kişilerin hukuk, finans, inşaat ve proje konularında oldukça donanımlı olması gerekmektedir. Bu kişiler çeşitli sorunlarla karşılaştığında çözebilme kabiliyetine sahip olmalıdır. Firmamız bünyesinde kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti veren uzmanlarımız işlerinde oldukça bilgili ve donanımlıdır. Kentsel dönüşüm danışmanlarımız kanun çerçevesinde hareket ederek kentsel dönüşüm konusunda her türlü desteği danışanlarına vermektedir.