Müteahhit

Müteahhit

Müteahhit, inşaat kapsamında tüm sürecin organizasyonunu yapan, yapım işlerini yöneten, tüm inşaat sorumluluğunu yüklenen, her türlü ekip, ekipmana sahip T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan Müteahhitlik Belgesi bulunan şirket veya gerçek kişidir. Müteahhit inşaat süresince doğru malzeme temini, uygulama projesine göre inşaat faaliyetini yürütme, tüm inşaat organizasyonunu yönetme, projelerde çalışacak uzman kadroyu bulundurma gibi sorumluluklar vardır. Şirketimizin T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alınmış Müteahhitlik Belgesini bulunmaktadır. Şirketimiz ekonomik ömrünü tamamlamış, depreme dayanıksız binaları kentsel dönüşüm kapsamında uzman teknik kadromuz ile yeniden inşa ediyoruz. Şirketimiz kentsel dönüşüm, bina güçlendirme, projelendirme, deprem testi ve deprem raporu hizmetlerini de vermektedir. detaylı bilgi için hemen bizi arayın.

Müteahhit

Müteahhitlik Hizmetlerimiz

Kentsel dönüşüm kapsamında binanızın yıkılıp yeniden inşası için şirketimiz tarafından eski binanın riskli yapı tespit raporu hazırlanır ve onayı alınarak bina kentsel dönüşüm kapsamına sokulur, eski binanın yıkılması, yeni bina için tüm projelerin hazırlanması ve ilgili idareden onayının alınması, inşaat ruhsatının çıkarılması, ve yeni bina inşaatının yapılması dahil baştan sona tüm süreç  şirketimiz tarafından planlanır ve eksiksiz bir şekilde tamamlanır. Tüm inşaat süreci hakkında hak sahiplerine ayrıntılı bilgi verilir ve yeni bina planlanan sürede hak sahiplerine teslim edilir.

Projelerimiz, yürürlükteki tüm mevzuatlara ve güncel standartlara uygun bir şekilde yapılır. Şirket bünyemizdeki mimar ve mühendisler tüm inşaat sürecinde gerekli kontrolleri yaprak inşaatın hem daha hızlı hem de daha güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Şantiyelerimizde çalışan işçilerin güvenliğini sağlanarak olası iş kazaların önüne geçilir. Tüm teknik kadromuz yetki belgesine sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Şirketimiz uzun yıllara dayanan tecrübesi nitelik projeleri ile  kentsel dönüşüm, bina güçlendirme hizmetleri sunmaktadır.

Müteahhit

MÜTEAHHİTLİK HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Müteahhitlik Belgesi

Müteahhitlik belgesi, müteahhitlik yapmak isteyen şirket ve gerçek kişilerin alması gereken belgedir. Bu belge inşaat sektöründe olmazsa olmaz belgelerdendir. Müteahhitlik belgesini almadan inşaata başlayanlar hakkında adli ve idari ceza uygulanmaktadır. Şirketimizin T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alınmış Müteahhitlik Belgesini bulunmaktadır. Müteahhitlik belgesini almak isteyen şirketler öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuru talebinde bulunulur. Müteahhitlik Belgesi için finansal yeterlilik, teknik personel yeterliliği gibi önemli kriterler mevcuttur. Şirketler yeterlilik sağladıkları gruba uygun Müteahhitlik belgesi alabilirler. Bu şartları sağlayamayan şirketlere belge verilmez.  Projeye aykırı inşaat, usulsüz işlem yapıldığı takdirde müteahhitlik belgesi bakanlık yönetmeliği gereğince iptal edilir ve bu şirketin bir daha müteahhitlik yapmasına izin verilmez.

Müteahhit Sorumlulukları Nelerdir?

İnşaat sürecinin yürüten müteahhit, sorumluluk alanı oldukça geniş bir meslek grubundandır. İnşaat denildiğinde ilk akla gelen kişilerdir. İlk olarak inşaat yapılacak sahanın belirlenmesinde karar mekanizmalarından biridir. Saha belirlenmesinden sonra inşaat bütçesi oluşturulmasını sağlar. İnşaat yapım aşamalarında çalışacak olan personelin işe alınmasını ve yeterlilik kazandırılmasını sağlar.

Yapılacak olan inşaat projesinin tüm aşamalarını planlamak ve uygulamaya başlamasını sağlamak müteahhitliğin görevlerindendir. Bununla birlikte inşaat yapımında kullanılan makine, malzeme ve işçilik giderleri gibi maliyetleri hesaplayarak yapım fiyatlarını belirlemekte bu görevler arasındadır. Çalışan işçilerin sürekli olarak performanslarını değerlendirerek yönlendirmelerde bulunulur. Projeleri yasa ve yönetmeliklere uygun olarak yürütür. Ayrıca iş güvenliğinin sağlanması için gereken tüm tedbirleri alır ve uygular. Firmamız inşaat sürecinde maliyetleri düşürerek verimliliği en üste çıkarıp sizlere uygun fiyatlarda yapımlar sunar.