Bina Güçlendirme Fiyatı

Bina Güçlendirme Fiyatı

Eski, hasarlı, deprem riskli yapıların depreme güvenli hale getirilmesi için binalar güçlendirilebilir. Bina güçlendirme uygulamalarında  bina güçlendirme fiyatı  da önemli bir unsurdur. Şirketimiz uzun yıllardır binaların deprem riskinin belirlenmesi için binalara deprem testi yapmakta bu çalışma sonucunda deprem riskli binaların depreme güvenli hale getirilmesi için bina güçlendirme hizmetleri sunmaktadır.

Depreme güvenli olmadığını düşündüğünüz binanız için öncelikli olarak deprem testi yapılarak binanızın deprem riskinin belirlenmesi önemlidir. Yapılan teknik çalışmalar sonucunda binanız deprem riskli olduğu ortaya çıkar ise binanızın depreme güvenli hale getirilmesi can ve mal riskinin ortadan kaldırılması için 2 yöntem bulunmaktadır.  Birincisi binanızı güçlendirmek ; ikincisi ise binanın kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıp yeniden inşa edilmesidir. Binanın güçlendirme işlemi mevcut binanın yıkılıp yeniden inşa edilmesine göre daha ekonomiktir. Şirketimiz binalarınızın güçlendirilmesi kapsamında uzman teknik kadrosu ile daima yanınızdadır. Şirketimiz ile iletişime geçerek binanızın güçlendirilmesi konusunda bizden yardım ve destek alabilirsiniz.

Bina güçlendirme fiyatı binanın daire sayısına, büyüklüğüne, kat sayısına ve binanın deprem riskinin durumuna göre farklılıklar göstermektedir. Doğru bina güçlendirme fiyatı için öncelikle binada gerekli teknik çalışmalar yapılmalı, binanın mevcut durumu tespit edilmeli, bina güçlendirme yapmaya uygun ise doğru güçlendirme yöntemleri tespit edilmelidir. Tüm bu çalışmalardan sonra binanın güçlendirme projesi hazırlanır ve bu proje üzerinden bina güçlendirme fiyatı ve güçlendirme inşaat süresi belirlenir. Bu şekilde yapılan güçlendirme sonrası binanız güncel mevzuatlar ve deprem yönetmeliğine uygun hale gelmiş olur ve güvenle binanızda oturabilirsiniz. Bina güçlendirme hizmeti veren firmamız ile irtibata geçerek bina güçlendirme fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bina Güçlendirme Fiyatı

BİNA GÜÇLENDİRME FİYATI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE HİZMET ALMAK İÇİN…

Bina Güçlendirme Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Risk taşıyan yapıların, yıkılıp tekrar yapılmasından ziyade güçlendirilmesi daha ekonomik bir yöntemdir. Bina güçlendirme fiyatı içerisinde bir çok belirleyici faktör vardır. Bu faktörler sırası ile çalışma sahasının büyüklüğü ve rahat çalışabilme imkanları, binada onarımı yapılacak ciddi bir hasarın olup olmaması, güçlendirme yapılacak kolon, kiriş, perde sayıları, binanın oturduğu zeminin durumu, bina temelinin durumu, binada onarım yapılacak kat sayıları ile binanın yüksekliği olarak sıralanabilir. Bu faktörler ek olarak  bina güçlendirme için kullanılacak malzeme miktarları ve özellikleri de önemlidir. Güçlendirme çalışmalarındaki işçilik tutarları da maliyete etki eder. Şirketimiz titizlikle yürüttüğü güçlendirme çalışmalarında en uygun fiyatlar ile binanızın güçlendirmesini yapar.

Bina Güçlendirme Fiyatı

Bina Güçlendirmede Fiyatları Düşüren Faktörler

Yapı güçlendirmede fiyatları etkileyen ve maliyeti azaltan unsurlar vardır. Ancak güçlendirme projesinin hazırlık aşamasında maliyet raporu hazırlanmalı ve iyi bir şekilde gözden geçirilmelidir. Bina güçlendirme fiyatı mühendis ve mimari projeleri yapan kişiler tarafından ayarlanmaktadır. Projenin ilk aşamalarında inşaat işini alabilmek için belirli fiyat aralıkları müşterilere sunulmaktadır. Fakat firmamız, bütün hesaplamaları oluşturarak hem ekonomik fiyatlar hem de kaliteli bir iş olanağı sunmaktadır.

Yapı güçlendirmesi için seçilecek olan ekibin deprem konusunda profesyonel olması önemli noktalardan birisidir. Bina güçlendirme fiyatı için söylenebilecek en önemli maliyet düşürücü etken projenin bütün hatları ile detaylı bir şekilde alınmasıdır. Proje tasarımı ve planlanmasında her detay ince ayrıntısına kadar düşünülmesi güçlendirme maliyetine olumlu etkisi vardır aksi halde güçlendirme süresi uzadığı gibi maliyette de olumsuz yönde ciddi sapmalar olabilir.

Siz de bu süreci doğru ve güvenilir bir şekilde uygun bina güçlendirme fiyatı  ile değerlendirmek isterseniz firmamızla irtibata geçerek konu hakkında yardım alabilirsiniz.