Deprem Risk Analizi Nasıl Yapılır

Deprem Risk Analizi Nasıl Yapılır?

Deprem, riskli olan birçok bina ve yapı için ciddi bir tehlike yaratmaktadır. Özellikle eski ve depreme karşı dayanıksız, deprem riskli binaların olası bir depremde yıkılma riski yüksektir. Böyle durumlarda ‘deprem risk analizi nasıl yapılır?’ sorusu gündeme gelmektedir. Pek çok bina sahibi deprem risk analizi yaptırarak binalarının durumunun ne kadar dayanıklı olduğunu öğrenebilmektedir.

Deprem risk analiz ile binanızın gerçek deprem riskini öğrenebilirsiniz. Bu teknik çalışmayı isterseniz Bilgi amaçlı olarak da yaptırabilirsiniz bunun için şirketimize başvuruda bulunmanız yeterlidir. Bilgi amaçlı aldığınız deprem risk analizi raporuna göre binanızın deprem riskli olduğu ortaya çıkar ise hak sahipleri olarak binanız için gerekli kararları aldıktan sonra resmi işlemlere başlayabilirsiniz.  Deprem risk analizi nasıl yapılır? konusunda bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Şirketimiz uzman kadrosu ile deprem risk analizi , deprem raporu, kentsel dönüşüm ve bina güçlendirme hizmeti sunmaktadır.

Deprem Risk Analizi Nasıl Yapılır

DEPREM RİSK ANALİZİ RAPORU ALMAK İÇİN…

Riskli Yapıların Belirlenmesi Nasıl Olur?

Yapının deprem riskinin belirlenmesi için öncelikli olarak binanın oturduğu zemin için etüt çalışmaları yapılır. Binanın mevcut durumu için rövele çizilir. Binadaki yapısal ve yapısal olmayan hasarlar tespit edilir. Yapının taşıyıcılarından karot ile beton numuneler alınır. Bu numuneler yapı laboratuvarında teste tabi tutularak bina beton dayanımı belirlenir. Röntgen cihazı kullanılarak betonarme taşıyıcı elemanlarındaki mevcut demirler tespit edilir. Bilgisayar aracılığı ile yapıya ait 3 boyutlu model tasarlanır. Binadan elde edilen bilgiler kapsamında bilgisayar ortamında binanın deprem analizleri yapılır. Yapılan tüm çalışmalardan sonra binanın deprem riskli olup olmadığı belirlenerek bina deprem dayanıklılık raporu hazırlanır.

Tüm bu teknik çalışmaları şirketimize başvuruda bulunarak Bilgi amaçlı olarak da yaptırabilirsiniz. Yapılan çalışmalar neticesinde binanız deprem riskli olduğu ortaya çıkar ise bu durumda binanızı deprem karşı güçlendirme yapabileceğiniz  gibi kentsel dönüşüm kapsamında yıkıp yeniden inşa edebilirsiniz. Deprem risk analizi nasıl yapılır? ve tüm detaylar için bizi arayabilir bilgi alabilirsiniz.

Deprem Risk Analizi Fiyatı Ne Kadardır?

Deprem risk analizi yaptırmak istediğinizde bunun standart bir fiyatı yoktur. Binanızdaki daire sayısı, binanızın büyüklüğü, binanız kullanım şekli ve kat adedi gibi özelliklere göre fiyat çalışması yapmaktayız. Eğer deprem risk analizi yaptırmak istiyorsanız, iletişim numaralarımızdan bizi arayarak, binanıza ait bilgileri iletmeniz durumunda en kısa sürede size deprem risk analizi hizmet bedeli hakkında bilgilendirme yaparız. Bu süreç ile ilgili olarak detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm soruları sorabilmeniz için sizleri ofisimize de bekleriz. Uzmanlarımız her konuda size yardımcı olacaklardır.

Daha önce yapmış olduğumuz tüm işlerde olduğu gibi, kaliteli ve uygun fiyatlarla her konuda sizlere destek olmak, yaşadığınız süreci sorunsuz bir şekilde geçirmeniz sizin olduğu kadar bizim için de önemli bir konudur.

Deprem Risk Analizi Nasıl Yapılır

Deprem risk analizi nasıl yapılır? sorunun yanında en çok merak edilen diğer konu ise binamız deprem riskli olduğu ortaya çıkar ise ne yapacağız. eğer yapılan teknik çalışmalar sonucunda binanız deprem riskli çıkar ise can ve mal güvenliğiniz için binanızı depreme karşı güçlendirebilir veya kentsel dönüşüm kapsamında binanızı yeniden inşa edebilirsiniz. Her iki durumda da şirketimiz uzman teknik kadrosu ile her zaman sizin sizin yanınızda tüm süreçleri sizin adınıza yürütüp takip ederek sonuçlandırır. her aşamada sizi bilgilendirir.

Firmamızdan deprem risk analizlerine dair bilgi ve hizmetlerini almak için hemen bizi arayınız.